fbpx

Jak to všechno začalo

  Psi jsou má vášeň a výstavy psů budou pravděpodobně mým koníčkem na celý život. V kruhu jsem mamce pomáhala od útlého dětství a vždy, když byla možnost zúčastnila jsem se soutěže dítě a pes. Netrpělivě jsem však čekala na magickou hranici 9-ti let, kdy jsem se poprvé mohla zúčastnit Junior Handlingu.

   V této souteži jsem sbírala víkend co víkend zkušenosti až do svých osmnácti let. Stala jsem se druhou nejlepší junior handlerkou na Světě v roce 2012, nejlepší junior handlerkou Evropy 2012 a jako jediná česká reprezentantka doposud jsem se dostala do TOP 10 nejlepších junior handlerů na Crufts 2012. Na své konto jsem si připsala více než 150 umístění na prvním místě v 10 zemích. Celých 8 let jsem se udržela mezi nejúspěšnějšími junior handlery roku a několikrát jsem vyhrála absolutního vítěze. Těmito úspěchy jsem se stala (a doposud jsem) nejúspěšnější český junior handler od počátku této soutěže v naší zemi.

Dnes jsou tyto úspěchy samozřejmě pouhou minulostí, ale právě díky této soutěži jsem získala zkušenosti s více jak stovkou plemen, poznala mnoho zkušených chovatelů od kterých jsem se mohla učit a procestovala velký kus Světa. Za to jsem nesmírně vděčná a chtěla bych tak poděkovat všem, kteří se na této mé devíti leté cestě jakkoliv angažovali. Milionkrát děkuji…

   V době kdy jsem ukončila junior handlerskou kariéru, vyšel se mnou v jednom kynologickém časopise rozhovor, který redaktorka nazvala „Něco končí a něco jiného zase začíná“. V té době jsem ještě nevěděla, že mě vystavování pohltí natolik, že mu začnu věnovat ještě více času než doposud. Lidé, kteří mi předtím půjčovali psy do junior handlingu ve mě začali vkládat mnohem větší důvěru a začala jsem tak předvádět jejich psy naplno. Následně se zřejmě na doporučení začali ozývat další a další a brzy jsem už měla tolik klientů, že jsem na ně sama nestačila. A jelikož není možné, být ve dvou kruzích naráz, začal vznikat nápad založit TOPdog handling team.

I když jsme předtím byly konkurentky nejen v junior handlingu, ale mnohdy i v normálním kruhu, upozadily jsme vlastní ega a začaly spolu naplno spolupracovat. Dnes jsou z nás ještě lepší kamarádky,než kdysi a díky týmové práci dosahujeme s našimi svěřenci ještě lepších výsledků.

  S mými svěřenci jsem již vyhrála mnoho BEST IN SHOW na mezinárodních, národních či speciálních výstavách. S různými velmi zastoupenými plemeny se mi podařilo získat tituly jako Světový vítěz, nebo Evropský vítěz ať už mladých, veteránů, nebo dospělých. Dokonce i umístění v FCI skupině na tak prestižních výstavách. Pravidelně se nám v týmu daří umisťovat mezi nejúspěšnější psy roku nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

  Jeden z pro mne největších handlerských úspěchů je získání titulů BOB na Crufts s plemeny yorkshire terrier (2012) a rhodéský ridgeback (2019) u anglických rozhodčích. To se v Čechách doposud nikomu v těchto plemenech nepovedlo.

  Měla jsem možnost vystavovat po celé Evropě a několikrát i v USA. Pozorovala jsem a učila se od nejlepších handlerů v Evropě i od světově uznávaných chovatelů různých plemen. Splněným snem byla v roce 2014 návštěva nejprestiženější americké výstavy – Westminster, kde jsem měla možnost získat cenné poznatky a naživo se inspirovat těmi nejlepšími handlery v USA.

  Člověk se však učí stále a každý nový pes je pro mne velká výzva, která mě ohromně baví! 

Největší úspěchy

Zde je výčet několika největších úspěchů, kterých se mi s mými svěřenci podařilo dosáhnout. 

Umístění na CAC nebo CACIB výstavě (ze všech plemen)

Užší výber v Hound skupině s ridgebackem SBIS INT Ch B’Lower Leo of Tailor Made

Včetně umístění na BIG

#1 ve svých FCI skupinách
Veterán roku
Junior roku

Včetně umístění na JBIG v závěrečných soutežích

Jako první český jorkšírský teriér v historii
Ch Peter Pan Stříbrné přání

For the whippet „Teddy“ at AKC National Championship Orlando, Florida 2017 

At 4 Summer night dog shows in Split with 16 months old saluki Adell LuMiJa

Byl ten nejúspěšnější nápad <3

Největší úspěchy v junior handlingu

 V této soutěži se nehodnotí exteriér psa, nýbrž to jak dobře ho handler dokáže předvést. Soutěže mladých vystavovatelů jsem se účastnila v letech 2004-2012 a doposud jsem nejúspěšnějším českým junior handlerem, kterému se podařilo mnohokrát prorazit i v mezinárodní konkurenci na největších výstavách roku. Vyhrát finále junior handlingu na Evropské výstavě se z českých handlerů podařilo už jen Kateřině Navrátilíkové, která je členkou našeho TOPdog handling týmu, za což jsem nesmírně ráda.

In Bucuresti with afghan Ch. Xenos Poseidon under Mr Lucin Ante (CRO)

International JH Final Crufts held in Birmingham (UK) under judge Mr Espen Engh (NO)

In Salzburg with my own wheaten WW Armando Mario Della Quattrocento under Mrs Barbka Novak (SLO)

Podívejte se na video z finále JH na Evropské výstavě v Bukurešti 2012

Kde se mi jako prvnímu českému reprezentantovi podařilo vyhrát s vypůjčeným afghánským chrtem Ch Xenos Poseidon