fbpx

KNÍ-YORK

Irish soft coated wheaten terrier kennel

Chovu tohoto úžasného a stále poměrně málo známého plemene se s mojí maminkou věnujeme již od roku 1995, kdy jsme si pořídily prvního wheatena a od té doby nás provází láska k tomuto úžasnému plemeni. V naší chovatelské stanici máme vždy jen tolik psů, abychom jim mohli věnovat dostatek péče lásky. I přesto, že jsme malá domácí chovatelská stanice podařilo se nám s našimi wheateny dosáhnout velkých úspěchů na výstavách. V chovu se zaměřujeme především na povahu, zdraví a exteriér. Nadstandardní chovatelský servis je u nás samozřejmostí.

Wheateni jsou úžasní rodinní společníci ochotni s majitelem dělat cokoliv od agility, přes výstavy až po canisterapii. Jeho hlavní předností je, že nelíná (nemá podsadu a nepouští tak srst) nicméně péče o jeho hedvábnou, vlnitou srst je poměrně náročná. Pokud se chcete dozvědět o plemeni více pročtěte si důkladně tento web a v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit – nebo si s námi rovnou domluvte nezávaznou návštěvu u nás doma v Ostravě a poznejte jací naši KNÍ-YORK wheateni doopravdy jsou. Nebudu lhát, milují návštěvy. 

Máme štěňátka !

Dne 12.7.2024 se po delší době narodil v naší chovatelské stanici první vrh naší fence Jessi (MultiCH Devil Wears Prada Kní-York), pyšným tátou je rovněž poprvé Kevin (MultiCH Unesco for Kní-York Gagatek).

 

Ve vrhu se narodilo celkem pět štěňátek, z toho jedna holčička a čtyři kluci. Všechna štěňátka krásně přibírají a Jessi se o ně vzorně stará.

 

Oba rodiče mají vyhotovený kompletní genetický panel na všechny známé nemoci u tohoto plemene, otestované oči a zrentgenované kyčle, lokty i pately s nejlepším možným výsledkem.

 

Vrh má tedy po rodičích předpoklad nejen zdraví, ale i kvalitního exteriéru a milých povah – na tom všem si velice zakládáme.

 

Štěňátka budou k odběru od poloviny září 2024. Přijímáme rezervace na kluky – mazlící návštěvy vítány! Doražte k nám na kávu a my Vám ukážeme nejenom rodiče a štěňátka, ale rádi zodpovíme veškeré dotazy.

 

Aktuální fotky vrhu můžete sledovat na našem Facebooku, nebo Instagramu

Kontaktovat nás můžete na mail pet.sub@seznam.cz 

we have puppies!

On July 12, 2024 –  the first litter of our Jessi (MultiCH Devil Wears Prada Kní-York) was born in our kennel. The proud father, also for the first time, is Kevin (MultiCH Unesco for Kní-York Gagatek).

 

We have a total of five puppies in the litter, one girl and four boys. All the puppies are gaining weight nicely, and Jessi is taking exemplary care of them.

 

Both parents have completed a full genetic panel for all known diseases in this breed, with tested eyes and x-rayed hips, elbows, and patellas with the best possible results.

Thus, the litter has a predisposition for not only health but also quality exterior and pleasant temperaments after their parents  – all of which we highly value.

 

The puppies will be available for pickup from mid-September 2024. We are accepting reservations for the boys – cuddling visits are welcome! Come visit us for coffee, and we will show you not only the parents and puppies but also happily answer any questions you may have.

 

You can follow current photos of the litter on our Facebooku or Instagram. Or contact us on our email pet.sub@seznam.cz